به کارو وب خوش اومدی --- 09107556557 مشاوره رایگان!!!

KarooWeb
cms.png
  • تاریخ انتشار: 06/01/2022
  • 0 کامنت
  • دسته بندی : فناوری

وردپرس چیست ؟ آشنایی باسیستم مدیریت محتوا

وردپرس چیست؟

برای راه اندازی وب سایت برای کاربردهای متفاوت سیستم های مدیریت محتوا(cms) متنوعی وجود دارند. این سیستم های مدیریت محتوا دارای قابلیت های مختلفی هستند و براساس این توانایی ها و امکانات و تنوعی که برای کاربران ایجاد میکنند مورد توجه قرار میگیرند

وردپرس یکی از قوی ترین و در نوبه خود پرکاربرد ترین سیستم های مدیریت محتوا است که با توجه به داشتن انعطاف پذیری بالا و قالبت توسعه برای فعالیت های گوناگون مورد پسند بسیاری ازکاربران بوده است. در ادامه این مقاله به معرفی کامل و جامع وردپرس معایب و مزایای این CMS پرداخته میشود.

 

CMS یا سیستم مدیریت محتوا

سایت ها از نظر عملکرد به دو دسته سایت های استاتیک  و سایت های داینامیک تقسیم میشوند . سایت های استاتیک یا همان سایت های ایستا از نظر عملکرد نیاز به دسترسی به پایگاه داده یا data base را ندارند با استفاده از زبان های طراحی UI یا فرانت اند سایت طراحی میشوند. برای بازخوانی اطلاعات و یا داده ها نیاز به دسترسی به سرور ندارند.

سایت های استاتیک از لحاظ قیمت بسیار ارزانتر از سایت های داینامیک هستند ولی کارایی چندانی برای کاربر ندارند سایت های استاتیک اکثرا با زبان برنامه نویسی سمت فرانت اند یا همان HTML CSS طراحی میشوند.

 

دسته دوم سایت های داینامیک هستند که دارای سیستم مدیریت محتوا می باشند سایت های داینامیک قسمت UX یا بک اند دارند و مهمترین جزء اصلی سایت را قسمت بک اند تشکیل میدهد

بک اند سایت مدیریت سایت را برعهده دارد و داده ها درسترسی های مختلف سایت را برای کاربران مدیریت  میکند سایت های وردپرسی و سایر سیستم های مدیریت محتوا این قابلیت ها را دارند و بدون نیاز به کد نویسی میتوانند داده ها را مدیریت کنند.

سیستم مدیریت محتوای وردپرسی

در گذشته با توجه به هزینه بر بودن سیستم های مدیریت محتوا بسیاری از افراد برای داشتن وب سایت رغبت زیادی نداشتند چراکه طراحی سایت اختصاصی هم زمان بر است و هم هزینه بر به همین دلیل برای بسیاری از افراد مقرون بصرفه نیست.

با گذشت زمان و توسعه CMS هایی از جمله وردپرس این امکان فراهم شد تا بسیاری از افراد با استفاده از این سیستم بتوانند برای تبلیغ، فروش و معرفی خدمات خود وارد دنیای مجازی شده و وب سایت متناسب با نیازخود را طراحی کنند.

سیستم مدیریت محتوای وردپرسی بسیار مقرون بصرفه است وکارکردن با ان بسیار ساده و لذت بخش میباشد زیرا اشخاص میتوانند با کمترین یا حتی بدون کد نویسی خاصی سایت مورد نظر خود را طراحی کنند.

 

شما هم نظر خودتونو به اشتراک بگذارید